Menu
Blog / Hizmetlerimiz

Micro Manikür | Micro Pedikür

Sağlıklı, bakımlı, güzel el ve ayakların sırrı Micro Manikür / Micro Pedikür, Love Beauty Center’da…

Micro Manikür, Micro Pedikür Nedir?

Geleneksel manikür pedikür uygulamalarının aksine el ve ayakların suda beklemediği, tırnakların kuru olarak şekillendirildiği uygulamadır. Profesyonel cihaz ve uçlar yardımıyla uzman kişilerce uygulanır. Tırnak etlerinin derinlemesine temizlenmesi sağlar, sadece deri üstü değil deri altından gelmekte olan keratin sıkışmalarının temizlenmesi işlemidir. Kesme işlemi yapılmaması nedeniyle manikür ve pedikür kullanım süresini ortalama 1 hafta daha uzatır.

Micro Manikür, Micro Pedikür Nasıl Uygulanır?

Bu uygulamada herhangi bir manikür, pedikür suyu, krem ve losyon kullanılmaz. Kurumuş ölü deri, cihaza takılan micro uçlar yardımıyla nazikçe alınır. Tırnak törpülenir ve tırnak yüzeyi parlatılır.

Micro Manikür, Micro Pedikürün Avantajları Nelerdir?

Tırnak boyunu uzun gösterir, kalıcılığı klasik manikür ve pediküre oranla bir hafta kadar daha uzundur. Özellikle kalıcı oje uygulamalarında tercih edilir.

Klasik Manikür, Klasik Pedikür

Sağlıklı, bakımlı, güzel el ve ayakların sırrı Klasik Manikür ve Klasik Pedikür uygulaması Love Beauty Center’da…

Klasik Manikür Pedikür Uygulaması Nedir?

Son yıllarda micro manikür ve pedikür uygulamaları popülerleşse de klasik uygulamalarını sevenler için geleneksel manikür ve pedikür uygulaması hala vazgeçilmezdir. Cildi yumuşatan özel krem ve tuzların yer aldığı manikür ve pedikür sularında el ve ayakların bir süre bekletilmesi yöntemine dayanan manikür ve pedikür uygulamalarında tırnak etleri temizlenir, törpü ile kısaltılır, ponza ve peeling ile ciltteki ölü derilerden kurtulunur. Losyon ve nemlendirici krem ile işlem tamamlanır.

Protez Tırnak

Bakımlı, güzel, uzun tırnaklar için protez tırnağınız Love Beauty Center’da…

Protez Tırnak Nedir?

Son yılların popüler güzellik trendi protez tırnaklar takma tırnak çilesini tarihe karıştırırken kadınlara her zaman bakımlı, güçlü, sağlıklı tırnak deneyimi yaşatıyor… Takma tırnak gibi zahmetli uygulamalardan daha kolay uygulanan bir yöntemdir ve daha doğal bir görünüm sağlar. Hatta kişinin kendi tırnaklarıymış gibi görünür. Akrilik, jel ve dipping olmak üzere üç çeşidi vardır.

Protez Tırnak Nasıl Uygulanır?

Protez tırnak kişinin kendi tırnaklarının üzerine koruyucu uygulandıktan sonra uygulanır. Böylece gerçek tırnaklara zarar vermez. Tırnakların uç kısmına tırnak şekline uygun bir protez tırnak yerleştirilir ve yapıştırılır. Kişinin kendi tırnak şekline ya da isteğine göre şekillendirilir. Yapıştırılan tırnağın doğal durması için kişinin kendi tırnağıyla aynı seviyeye gelecek kadar törpülenir. Törpüleme işlemi tamamlandıktan sonra kişinin istediği protez tırnak çeşidine göre tırnağın diğer kısımları özel tırnak jeli ile kaplanır. En son olarak tırnağın yüzeyi de törpülenir ve parlatılır.

Protez Tırnağın Avantajları Nelerdir?

Protez tırnak güçsüz, çabuk kırılan tırnakları korur, her zaman bakımlı eller yaratır. Tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler için uygun bir uygulamadır. Tırnakları hassas olan, tırnak kırılması problemi yaşan, tırnak üzerinde pürüz, çatlama gibi sorunlar yaşayan kişiler için protez tırnak oldukça etkili bir uygulamadır.

Kalıcı Oje- Nail Art

Bakımlı, renkli, canlı ve eğlenceli tırnakların sırrı Kalıcı Oje ve Nail Art uygulamaları Love Beauty Center’da…

Kalıcı Oje Nedir?

Son yılların en trend güzellik uygulamalarından Kalıcı Oje, normal ojeye oranla çok daha kalıcı, parlak bir renklendirme çalışmasıdır. Bu uygulamada UV teknolojisinin aktif olarak kullanımıyla ojelerin kalıcılık seviyesi artar. Kalıcı oje haftalar boyunca parlaklığını kaybetmez. Aynı zamanda hava vgeçirme özelliği sayesinde haftalar boyunca kalmasına rağmen tırnakta sararma yapmaz.

Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır?

Tırnaklar törpülenerek istenilen şekil verilir, ardından baz uygulaması yapılır ve bozukluk, renk eşitsizliği gibi sorunlar giderilerek pürüzsüz bir yüzey elde edilir. Seçilen renkte kalıcı oje tırnağa uygulanır. UV ışınları veren bir cihazda tırnaklar kurutulur. Arından koruyuculuğu sağlayan en önemli faktör olan top coat uygulaması yapılır ve yeniden kurutma yapılır. Tırnakların uzama hızına göre minimum üç hafta kullanım mümkündür.

Nail Art Nedir, Nasıl Uygulanır? 

Özellikle kalıcı oje uygulamalarına çok yakışan Nail Art, bir tırnak süsleme sanatıdır. Pul, sim, farklı renklerde oje ya da stickerlar ile yapılabilir. Uygulamanın kalıcılığı ve şıklığı için profesyonel bir tırnak uzmanının önemi büyüktür.