Menu
Blog

Dermapen Nedir?

Dermapen tedavisi, cilt altında bulunan kolajen ve elastin sentezini uyararak minimal seviyede epidermal hasarla cildin yenilenmesine yarayan medikal estetik tedaviye verilen bir isimdir. Bu tedavide kişiye özel başlıklar kullanılarak cilde 90 derecelik açıyla otomatik -titreşimli mikro iğnelerle cilt üzerinden binlerce kanal açılır ve cilt epidermel yaralama oluşturan elektirikli cihazla uyarılır. Bu şekilde uyarılan cilt iyileşme ve yenileşme konusunda aktive olur.Tedavi süresinde kullanılan ilaçlar yardımıyla vitamin – serum takviyesi verilerek ciltte onarıcı etkenlerin emilimi sağlanır. Oldukça etkili olan bu yöntemle; kırışıklıklar yok olur ve parlak, yenilenmiş, genç – taze bir cilt katmanı açığa çıkar. Dermapen tedavisi birkaç seans süren bir işlemdir.

Dermapen’in Uygulanma Amaçları

Dermapen tedavisi; sivilce izi tedavisinde, çukurlaşmalarda, çiçek bozuğunda, deformasyon, kırışıklıklar, yaşlanma, sarkma, göz çevresi morlukları, yaralanmalar, geniş gözenekler ve saç tedavisinde kullanılabilir. Dermapen tedavisi kadın – erkek gözetmeksizin her yaş insanda uygulanabilir. Standart tedavi süresi 3 seanstır. Bu sayı duruma göre 4 – 6 seansa kadar çıkarılabilir. Ekstra durumlarda bu sayı periyodlarla 12 seansa dek çıkarılabilmektedir. Maksimum süreç 7 – 21 seanstır. Kalıcı bir tedavi yöntemidir. Aynı leke ve sorunlar kendini tekrarlamaz. Tedavinin daha kalıcı olması açısından yılda 2 kez tekrarlanması gerekir.

Dermapen tedavisi için seçtiğiniz merkez ya da seçtiğiniz klinik hakkında önceden sağlam bir araştırma yaptırmanız öneriliyor. Aynı zamanda uzman olmayan kişilere kesinlikle uygulatmamanız gereken bir tedavi yöntemi olarak da görülüyor. Bunlara ek olarak işlem öncesinde uzman hekimler ya da uzman estetisyenler tarafından cildinizin özenli bir şekilde tedaviye müsait olup olmadığını incelenmesi gerekiyor.