Menu
Blog

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer Epilasyon uygulamaları farklı dalga boylarına sahip lazer sistemleri tarafından gerçekleştirilebilir. Dalga boyları nanometre (kısaltması nm) cinsinden ifade edilir ve lazer uygulandığında cildin ne kadar alt tabakalarına ulaşabileceğini gösterir. 1 nanometre 1 milimetrenin milyonda biridir (1mm= 1.000.000 nm).

Lazer epilasyon uygulanmadan önce kişinin cilt rengi, kıl rengi belirlenmeli ve ona göre lazer ayarı yapılmalıdır. Lazer ayarı yapıldıktan sonra ise kıllar traş makinesi ile kısaltılır. Lazer ışınından korunmak için koruyucu gözlükler takılır. Lazer epilasyonun uygulanacağı bölge taranır ve sonrasında lazer cihazıyla kıl köklerine lazer atımları yapılır. Lazer ışınları cildin içinden geçerek kıl kökündeki melanin pigmenti tarafından emilir. Emilen lazer ışını kıl kökünü ısıtarak kıl kökünü tahrip eder. Tahrip olan kıl kökü yeni kıl üretemez ve istenmeyen tüylerden kurtulmaya yardımcı olur.

Lazer epilasyon öncesi, uygulama yapılacak kişinin ten rengi, kıl yapısı ve cilt tipi analiz edilir; tüm bunlara uygun olan cihaz seçilir, seans sayısı ve hangi sıklıkla yapılması gerektiği uzman kişiler tarafından belirlenir.

Genital Bölge Lazer Epilasyonu Yumurtalıklara Zarar Verir Mi, Kısırlık Yapar Mı?

Hem kadın hem de erkek genital bölge lazer uygulamasında akla ilk gelen sorulardan biri budur. Lazer epilasyon 1997 yılında FDA onayı alarak, etkili olmasının yanı sıra vücuda ve çevre dokulara zarar vermeyen bir uygulama olduğunu da bilimsel olarak kanıtlamıştır. Lazer epilasyon esnasında lazer ışını cildin sadece birkaç milimetre derinliğinde bulunan kıl kökünü hedefler. Yumurtalıklar ve diğer iç organlar çok daha derin yerleşimli organlardır. Lazer ışını hiçbir iç organa ulaşmaz, yumurtalıklara ve hiçbir iç organa zarar vermez, kısırlık yapmaz. Buz Lazer gibi FDA onayına sahip cihazlarla uygulama yapıldığı müddetçe son derece güvenli bir uygulamadır.

Nişantaşı Erkek Lazer Epilasyon,Şişi Lazer Epilasyon,Buz Lazer Epilasyon,Erkek Genital Lazer Epilasyon