Menu
Hizmetlerimiz

Leke Tedavisi

Yaşa bağlı nedenler, hormonal sebepler, güneş ve çevresel faktörler nedeniyle ciltte oluşan lekeler, kadın erkek hepimizin sorunudur. Love Beauty Center’da cilt lekelerinin tedavisi için pek çok farklı teknik tek başına ya da kombin halinde uygulanır.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur?

Melaninin yüksek miktarlarda belli bölgelerde toplanarak cilt lekeleri oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren vardır. Bir kısmı yaşın ilerlenmesi sonucu, bir kısmı ise güneşin cildimize verdiği hasarlardan kaynaklanmaktadır.

Leke Tedavisi Nedir?

Gelişen teknoloji ile birlikte leke tedavilerinde lazerden maskeye, kozmetikten mezoterapiye uzanan geniş yöntemler söz konusudur. Lekenin ne şekilde tedavi edileceğini lekenin ciltteki yeri, derinliği, büyüklüğü, rengi ve daha pek çok kriter belirler.

Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Love Beauty Center’ın uzman estetisyenleri tarafından yapılan detaylı kontrolün ardından leke tedavisinde hangi yöntem ya da yöntemlerin uygulanacağı belirlenir ve ardından danışanlar bilgilendirilerek tedaviye başlanır. Leke bakımı uygulaması esnasında enerjisi, konsantre şekilde melanin içeren hücreler tarafından abzorbe edilirken, diğer normal cilt renginde olan hücreleri etkilemez veya bunlar üzerindeki etkisi çok azdır.

Leke Tedavisi İçin Kaç Seans Gereklidir?

Tedavi süresini cilt rengi, lekenin yeri, büyüklüğü, derinliği belirleyeceği için seans sayısı değerlendirme sırasında uzmanlarımızca verilmektedir.


Leke Tedavisi Süresince Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Leke bakımı uygulanacak bölgeler güneşten veya bronzlaştırıcı losyonlardan dolayı bronzlaşmış olmamalıdır. Cildin bronzlaşmadan kaynaklanan daha koyu renkli kısımları da ışınlarını absorbe edebilir ve bunun sonucunda ciltte iritasyon veya su toplama gibi etkiler görülebilir. Bu nedenle leke tedavisi boyunca güneşten korunmak büyük önem taşır.