Menu
Hizmetlerimiz

Plexr

Plexr, plazma ile çalışan non ablativ soft cerrahi yada soft surgery olarak adlandırılan deri yüzeyinde bulunan bazı hastalıkların ve durumların tedavisinde kullanılan bir cihazdır.

Cihazın uygulama ucunda oluşan enerji ile hedef dokudaki potansiyel farkından dolayı ortamdaki atmosferik gazlardan oksijenin iyonizasyonu ile ark oluşmakta ve bu sırada yaklaşık 1800 C sıcaklık oluşmaktadır.

Oluşan bu yüzeyde bulunan istenmeyen dokular süblime olmaktadır. Bu süblimasyon esnasında diğer kullanılan cihazlar lazer ve koterlerden en önemli farkı olarak çevreye ve subkütan dokulara istenmeyen herhangi bir enerji veya ısı akışı olmamasıdır. Böylece yan etki profilide oldukça düşük olmaktadır.

Bu işlemleri uygulamak için enerji olarak 3 farklı seviye kullanılır; düşük enerji ile göz kapağı işlemleri blefaropalsti, deri lekeleri, küçük siğiller, aktif akne, kırışıklıklar ve periumblikal çatlaklar, ksantelazma, orta enerji ile biraz daha büyük siğiller ve lezyonlar , daha derin kırışıklıklar, yüksek enerji ile büyük lezyonlar ve keloid gibi zor tedavi edilebilen lezyonların tedavisinde kullanılır.

Özellikle göz kapakları ameliyat olma sınırına gelen fakat ameliyat olmaktan çekinen, bu durumdan rahatsız olan kişiler için çok güzel bir seçenek.

Aynı zamanda botoks ve benzeri uygulamaların yapılmasına rağmen bazı göz kapaklarında sarkmalar ve kırışıklıklar kalabiliyor.