Menu
Blog

Kaş Tasarımı Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Doğru kaş tasarımı neden önemlidir?

Birçok kişi, kaş kontürü yaptırmadan önce kaşlarının doğru şekillendirilmemesinden endişe duyar. Kaş gibi yüzün en dikkat çeken alanlarına uygulanan kontür işlemi sonrasında sonuç istenildiği gibi olmadığında düzeltmek zor olacağından öncesinde önlem almak çok daha önemlidir. Özellikle de kaş kontürü gibi uzun süre kalıcılık sunan işlemlerden önce mutlaka ön çizim yapılmalı ve yüz hatlarına uygun kaş tasarlanmalıdır. Ayrıca kaş kontürü uygulaması yaptıran kişilerin kaşlarını uzmanlara emanet etmesi ve yüz için en uygun kaş formunu belirlemeleri gerekir. Bu noktada; gözlerin yüzdeki konumu, iki göz arasındaki mesafe, kaş ve gözler arasındaki uzunluk, göz kapağının yapısı, kaşın kalınlığına kadar birçok unsur söz konusudur.

Kaşların yüz ve ifade üzerinde ne kadar belirleyici bir rol üstlendiği son zamanlarda daha çok ortaya çıkıyor. Özellikle de gözlerin çerçevesini oluşturması, güzelliğin matematiksel simgesi olan altın oranda etkili olan kaşlar, doğru tasarlandığında güzellik algısında çok ciddi farklar yaratıyor. Yüzün parametrelerine göre dizayn edilmesi gereken kaş, yüz üzerinde doğru yerde konumlandığında çok daha genç ve çok daha çekici bir görünüm sağlıyor.

Kaşların modeline göre yüze verdiği ifadeler:

  • Kavisli ve kalkık kaşlar yüze ciddiyet verir.
  • Doğal görünüm için kaşlar taranmamalı.
  • Kalın kaşlar yüze daha belirgin bir ifade verir.
  • Geniş alınlı iseniz mutlaka kavisli model tercih edin.
  • Kaşlarınız ince ise mutlaka saçınız ile aynı renkte olmalı.
  • Üçgen ve orta kalınlıkta kaşlar yüze sert ifade verir.
  • Kaşlarınız göz kapaklarına doğru inmemeli bu size yorgun bir ifade verir.

 Yüze ideal kaş nasıl belirlenir?

“Yüze ideal kaş öncelikle ölçümlerle belirlenir. Alın genişliği, göz  büyüklüğü, küçüklüğü veya düşüklüğü, burun açısı, yüz genişliği baz alınarak  kaşların ölçümü yapılmalıdır.
Yanlış yapılmış kaş, kişiyi olduğundan yaşlı, yüzündeki herhangi bir uzvu olduğundan büyük veya yüz ifadesini sert gösterebilir.”

Kaş Tasarımı işlemimizden yararlanmak için Nişantaşı’nda bulunan güzellik merkezimizin kapıları sizlere daima açık.