Menu
Hizmetlerimiz

İpek Kirpik

Gerçek kirpiklerin üzerine uygulanan ipek kirpik, gür ve güçlü kirpik görüntüsü sağlar. Saf ipekten elde edilen kirpikler, gözlerin yapısına uygun olarak tek tek yapıştırılır. Kişinin ihtiyaç ve beklentilerine göre hazırlanan kirpikler, kısa veya seyrek görünümü engeller. Ortaya çıkan sonuç, kişinin mevcut kirpik yoğunluğuna göre değişiklik göstermekle birlikte istenilen hacme ulaşmak için farklı şekil ve boyutlarda ipek kirpikler kullanılabilir.

Bu anlamda öncelikle yüz şeklinize en uygun kirpik boyutu ve şekli belirlenir. Yani göz kapaklarınız, gözlerinizin formu ve uygulama sonucunda karşılaşmayı beklediğiniz görünüme dair istekleriniz göz önünde bulundurularak ipek kirpiklere karar verilir. Ardından alt kirpikleri korumak adına göz altına pedler konulur. Daha sonra üst kirpiklerinizin tellerini tek tek ayırmak amacıyla kirpikler taranıp ipek kirpiklerin yerleştirilmesi işlemine geçilir.

İpek kirpik uygulamasında genel olarak boyutlarına göre farklı kirpik türlerinin kullanıldığını söyleyebiliriz. Kısa kirpik telleri göz kapağının iç kısmına yerleştirilirken daha uzun olan kirpik telleri ise göz kapağının orta kısmına ve göz kapağının dış kısmına da orta boy kirpik telleri uygulanır. Tüm bu işlemler ortalama 1,5 – 2 saat sürer. Uygulama bittiğinde arzuladığınız doğal ve hacimli kirpiklere kavuşabilir ve artık daha çarpıcı bakışların keyfini çıkarabilirsiniz.