Project Description

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj yöntemiyle vücuttaki toksinler temizlenerek detoksikasyon sağlanır. Lenfatik drenaj masaj yönteminde, cilt tabakasının altında bulunan lenfatik dolaşım sistemi bir hedef olarak kullanılır ve masaj dokuya nüfuz eden bir eylemle gerçekleştirilir. Akış hızının bloke edildiği ve bu tıkanıklıkların giderildiği noktada, akış hızına yoğurma, sıkma ve çeşitli kuvvetlerde basınç uygulanır. Uzmanlar ayrıca hastaların şikayetlerine göre yerel masajlar yapabilirler.

Lenf Dranaj Uygulamasının Avantajları

  • Hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerde,

  • Selülitleri gidermede,

  • Zayıflama tedavilerinde – destekleyici olarak,

  • Hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde – destekleyici olarak ve nekehat dönemi sonrası,

  • Vücutta biriken toksinlerin atılmasında.

Lenf drenaj masajı yöntemlerinde cilt tabakasının altında bulunan lenf dolaşım sistemi hedef alınarak dokuya nüfuz edebilecek hareketler ile masaj uygulanır. Yoğurma, sıkma, çeşitli şiddetteki baskılar, bu akışın tıkandığı noktalarda akışın hızlanması ve bu tıkanıklıkların giderilmesi üzerine uygulanır. Uzman terapist kişinin şikayetlerine göre bölgesel olarak da bu masajı uygulayabilir. Akışın hızlanması ile birlikte lenf dolaşımı hızlanacak ve dolayısıyla ödem ve şişlik oluşmasına sebep olan atıklar da bu hızlı akış sayesinde vücuttan çok daha kolay uzaklaştırılabilecektir. Diğer yandan masaj uygulanırken bölgede oluşan sıcaklık da bu atıkların daha kolay bir şekilde dolaşım sistemine dahil olarak uzaklaşmasında etkili olacaktır.

Lenf drenaj uygulaması gereği zaten tüm vücudu saran bir tedavi şeklidir. Bu yüzden vücudun tamamına uygulanır. Bölgesel anlamda her hangi bir sakıncası yoktur.